Seachem

Seachem Flourish Iron 100 ML

Ürün Kodu : 805
Fiyat
:
32,50 TL
Havale ile
:
30,87 TL
162.5 Parapuan
:
162.5
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Seachem Flourish Iron 100 ML
  Orjinal Kapalı Kutu Sıvı Bitki Gübresi

  Akvaryum bitkilerine oldukça konsantre potent (10,000 mg / L) demir içeren glikonat demir
  Demirli glukonat, yapraktan beslenmeye demir-EDTA'dan daha uygundur.
  Demir bitkilerde hareketsizdir. Bu, bitkilerin demiri eski yapraklardan yenilerine yönlendiremediği anlamına gelir. Bu nedenle, yeni veya genç yapraklarda ilk olarak eksiklik belirtileri ortaya çıkar. Bitkiler klorofil üretmek için demir kullandıklarından, demir eksikliği kloroz ile sonuçlanır veya genç yaprakların sararmasıyla sonuçlanır. Saplar da kısa ve ince görünebilir. Eksiklik şiddetli ve uzamış ise, her yeni yaprak, önceki yapraktan daha açık renkte ortaya çıkar.
  Demir takviyesi seçerken, iki demir biçimi arasındaki ayrımı bilmek önemlidir. Ütü iki oksidasyon durumundan birinde olacaktır: + 2 şarja sahip olan demir veya +3 yükü olan ferrik. Demir içeren demir, tercih edilen demir formudur ve her pH'da suda çözünür. Bununla birlikte, ferrik demir, sadece yaklaşık 5.5'lik bir pH'ın altında çözünür; ancak pH 5.5'ten daha yüksekse, ekili bir akvaryumda olması muhtemel olandan daha fazla ise, demir demiri kök bölgesine yerleşerek çözünmez ve çökelir. Bu meydana geldiğinde, yaprak emmesi imkansız hale gelir.
  Bu çökelmenin üstesinden gelmek için, rakip ürünler bir demir demir demir: demir-EDTA kullanırlar. Bu, çözünürlüğü korurken, demirin yapraktan çekilmesine bağlı olarak birkaç dezavantaja sahiptir. (1) Demir-EDTA'nın bağlanması çok kuvvetli olduğundan, demirin çok az bir kısmı belirli bir zaman dilimi boyunca bitkiler için mevcut olacaktır ve (2) Ferrit demiri EDTA'dan çıkarmak için tesis tarafından fizyolojik enerji harcanmalıdır. demir ve daha sonra demir formuna dönüştürün (azaltın). Yaklaşımımız, Flourish Iron ™ 'da kompleks demir (çelatsız) demirli demir kullanmakta olduğumuzdan farklıdır.
  Flourish Iron ™ yüksek konsantre (10,000 mg / L) demir içeren bir glikonat takviyesidir. Bitkiler çok daha kolay bir şekilde Flourish Iron ™ 'dan faydalanabilmektedirler, çünkü demir içeren demir glukonat zaten demir formundadır, bu yüzden onu azaltan enerji harcamazlar. Diğer üreticilerin ne kadar samimi olduklarına rağmen, glikonat bitkilere veya balıklara zararlı değildir. Aslında, demirli glukonat, nispeten daha zayıf demir-glukonat bağına ve demir-EDTA yapışmasına bağlı olarak demir-EDTA'ya kıyasla yaprak yemine daha uygundur. Ek olarak, demirli glukonat, bir karbon kaynağı olmanın ilave avantajına sahiptir.
  Talimatlar
  Her 200 L (50 galon) için 1 kaptan (5 mL) kullanın veya yaklaşık 0.10 mg / L demir bulundurmak için gerektiği gibi kullanın. Daha küçük dozlar için, her başlık parçasının yaklaşık 1 mL olduğunu unutmayın. MultiTest® kullanın: Demir konsantrasyonlarını izlemek için demir test kiti. Hızlı kullanımdan dolayı 30 dakika içinde test edin. Demir eksikliği (genellikle yeni büyüme görülür) işaretleri ile mücadele etmek için gerekli olan: damarlar arasında doku kloroz (sararma) ve kısa ve ince gövdeli.
  İlgili bilgilerin tamamı üretici firma Seachem U.S.A.'dan alınmıştır
   Dikkat:
   Çocukların ve evcil canlıların erişemeyeceği yerlerde saklanması tavsiyedir.
   Akvaryum bitkileri kullanımına yöneliktir , elle ve gözle teması halinde derhal bol duru su ile yıkayınız.
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.